סוגי הטיפול בקליניקה

סוגי הטיפול רבים ושונים אך לכולם מטרה משותפת אחת והיא שיפור איכות החיים ושביעות הרצון של המטופל/ים מחייהם.

לעיתים טיפול דורש מספר קטן של מפגשים, הוא קצר מועד, ממוקד מטרות ונועד להתמודד עם קושי ספציפי, בעוד שלפעמים יש צורך בתהליך ארוך יותר.

אלו הם סוגי הטיפול הניתנים בקליניקה:

טיפול זוגי

טיפול הממוקד במערכת היחסים הזוגית, כגון העשרת הקשר הזוגי, ייעוץ טרום נישואין, התמודדות עם משברים בחיי הזוגיות, תקשורת זוגית יעילה, חלוקת תפקידים, התמודדות עם הקונפליקט בין הבית לעבודה, תאום ציפיות וניהול קונפליקטים.

טיפול משפחתי

טיפול הממוקד במערכת היחסים ובאווירה המשפחתית, כולל קולנפליקטים עם המשפחה המורחבת והתמודדות עם ילדים בוגרים.

הדרכת הורים

טיפול הממוקד במערכת היחסים ההורית, תוך מתן כלים ישומיים להבנת התנהגות הילד והתמודדות עם מגוון סוגיות הוריות כגון: הצבת גבולות אמפתיים, מאבקי כוח, ריבים בין אחים, הקניית הרגלים וסדר יום, ייעוץ שינה.

ליווי במהלך טיפולי פוריות

יכול להיות אישי או זוגי בהתאם לצורך. ממוקדם בהתמודדות עם הקושי הרגשי המלווה בטיפולי הפוריות, כולל עיבוד אובדנים והתמודדות עם הסביבה, תוך מתן לגיטימציה לדרכי התמודדות שונות. בפן הזוגי – איך לשמור על הזוגיות מפני השחיקה הכרוכה בטיפולים.

פרידה מבוקרת

תהליך פרידה מבוקרת מתאים לזוגות אשר מתקשים לקבל החלטה אם להישאר במערכת הזוגית או להיפרד ובפועל נמצאים במצב של תקיעות. מדובר בליווי טיפולי של כל המערכת המשפחתית (זוגית, אישית ומשפחתית), בתהליך פרידה מוגבל בזמן, המגובה ב- 12 קווים מנחים, במטרה לקבל החלטה שקולה אם להישאר או להיפרד באופן קבוע.

ליווי במהלך תהליך גירושין

יכול להיות אישי או זוגי בהתאם לצורך. המטרה היא לסייע להיפרד מהזוגיות תוך שימור ההורות. מתן הדרכה לסוגיות של איך לספר לילדים ומתי? איך להגיב לשאלות הילדים? איך לשמור על תקשורת הורית טובה למען הילדים? ובפן האישי – איך לצמוח מתוך המשבר ולבנות חיים חדשים עשירים ומספקים.

ליווי משפחות חד הוריות

מתן תמיכה וכלים להתמוודות עם האתגר של גידול ילדים ללא בן/בת זוג.

טיפול זוגי ומשפחתי בפרק ב'

ממוקד באתגרים הנלווים להתחברות משפחות בפרק ב' (הילדים שלי, הילדים שלך והילדים שלנו).

טיפול אישי למבוגרים ונוער

ליווי רגשי הממוקד בפרט, באמצעות פיתוח מודעות עצמית בדרך לצמיחה אישית ותוך השגת יעדים לשיפור איכות החיים.

טרום זוגיות

ליווי אישי במטרה להשיג זוגיות משמעותית וארוכת טווח.