טיפ #9: "א..אה..אה..אהבה"

באיזה שעה אתם הולכים לישון? מאוחר? מוקדם? אתם נכנסים ביחד למיטה? או כל אחד/ת בשעה אחרת?

אמנם אף פעם לא עשיתי סקר בנושא, אבל אני יכולה לומר בוודאות מוחלטת שזוגות רבים מאוד לא נכנסים למיטה באותה שעה. אני שומעת מזוגות רבים בקליניקה שהם פשוט לא מסונכרנים בנושא זה. אחד/ת מבני הזוג מתעייף מוקדם יותר מהשני/ה. אחד ציפור לילה בעוד שהשנייה יותר אישה של בוקר. אחת אוהבת להיכנס למיטה עם ספר לפני השינה, והשני נרדם מול הטלויזיה בסלון. וזה עוד לפני שבכלל התייחסתי להשלמת שעות עבודה מהבית עד השעות הקטנות של הלילה, מיילים, פורומים, פייסבוק וכד'.

ולמה זה בכלל משנה לי כמטפלת זוגית? כיוון שסטטיסטית כשבני זוג לא נכנסים ביחד באותה שעה למיטה, הסיכוי לאינטימיות וסקס יורד משמעותית. איכות ותדירות האינטימיות המינית היא אחת מאבני הבוחן של מערכת היחסים. פעמים רבות היא נזנחת כחלק מהשחיקה הכוללת במערכת היחסים. ולפעמים "משיכת זמן" מול הטלויזיה או המחשב היא כלי (במודע או שלא במודע) של אחד מבני הזוג, במטרה להימנע מקרבה אינטימית.

טיפ: אחת הדרכים הפשוטות והיעילות לשפר את האינטימיות הרגשית והמינית במערכת היחסים הזוגית היא להקפיד להיכנס למיטה באותה שעה. פעולה פשוטה ובסיסית זו יוצרת הזדמנות לקרבה רגשית ופיזית. היו מודעים לכך ועשו מאמץ להיות מסונכרנים. לפעמים כדאי ואפשר לדחות דברים למחרת או להפסיק פעילות מסויימת באופן מכוון ומודע, במטרה ליצור קרבה ולשמר מערכת יחסים טובה ומספקת.