טיפ #13: "מיתוס הטלפתיה"

האם קורה לכם שאתם מתאכזבים מבן/בת הזוג כי ציפיתם שהוא כבר ידע לבד מה חשוב לכם? האם אמרתם או חשבתם פעם "אם את/ה לא יודע לבד…אז זה כבר לא משנה"?

ישנו מיתוס שעובר מדור לדור, שזוג שאוהב אחד את השניה ונמצא יחד הרבה שנים, כבר אמור לתקשר כמעט ללא מילים. המיתוס מחזק את האמונה שמספיקה הבעת פנים ושפת גוף כזו או אחרת, כדי לדעת מה השני/ה מרגיש/ה או צריך/ה או רוצה.

אכן, עם השנים מתחזקת התקשורת הלא מילולית בין בני הזוג, ואף מתפתחת מעין שפה פרטית משלהם, שמחזקת את הקשר והאינטימיות הזוגית. יחד עם זאת, תקשורת לא מילולית אינה מדוייקת ועשויה להכיל גם אי הבנות ופרשנויות מוטעות, המובילות לכעס, אכזבה ותסכול. תקשורת זוגית יעילה, מבוססת על תקשורת מילולית ברורה ומדוייקת, הכוללת תאום ציפיות ריאליות.

טיפ: הציפיה שבן/בת הזוג ידעו לבד מה אנחנו רוצים או צריכים היא מאוד רומנטית ויפה, אך לא פרקטית. אם זה קורה, זה בגדר הפתעה נעימה. אך לצפות ולהתאכזב כשזה זה לא קורה, זה לא ריאלי.

כשמשהו חשוב לכם, אמרו זאת באופן ברור לבן/בת הזוג והסבירו מדוע זה חשוב לכם. יש יותר סיכוי שבן/בת הזוג יזכרו מה חשוב לכם, אם יבינו את הסיבה למשמעות שאתם מייחסים.