טיפ #14: "צריך שניים לטנגו"

איזה דברים אתם אוהבים לעשות בשעות הפנאי שלכם? מהם התחביבים שאתם עוסקים בהם באופן שיגרתי? האם תחומי עניין אלה משותפים לכם ולבן/בת הזוג שלכם?

מגיל מאוד צעיר אנחנו מקפידים לשלוח את הילדים שלנו למגוון רחב של חוגים. חשוב לנו שהם יפתחו תחומי עניין ויעשירו את עצמם מעבר לשיגרה בגן או בבית הספר. הרבה פעמים אנחנו גם שמחים מאוד כשהם הולכים ביחד לחוג עם חבר או חברה טובים, כי ככה זה נעים יותר. ומה איתנו?

חלקנו הולכים לחוגים ומפתחים תחביבים ותחומי עניין מעבר לעבודה השגרתית שלנו, וחלקינו פחות. לרוב אני שומעת מבני הזוג על תחומי עניין ותחביבים אישיים שכל אחד עוסק בו בנפרד. זה קל ונוח, כי אז האחד/ת משגיח/ה על הילדים ומפנה את זמן האיכות האישי לשני/ה. ואכן, חשוב שלכל אחד יהיה גם את הפנאי האישי שלו. אבל כשזוגות מספרים לי על תחביב משותף, ניצוץ מיוחד מופיע להם בעיניים.

החל מלשחק יחד טניס ועד לריקודים לטיניים, תחביב משותף תורם רבות לחיזוק והעשרת הקשר הזוגי. העשייה המשותפת מקנה עושר חוויתי ושיח זוגי מסוג אחר. לעיתים העיסוק בתחביב טומן בחובו גם את הצורך לעבוד טוב כצוות, ובכך משפר את הכישורים הוורבליים שלנו ואת היכולת שלנו לעבוד בתאום. מעבר לכך, הרבה יותר כייף ונעים לנו לחלוק ולהתלהב כשיש לנו שותף אהוב לעשייה. באמצעות התחביב המשותף אנחנו בפועל מטפחים את החברות שנמצאת בבסיס הקשר הזוגי.

טיפ: מיצאו תחום עניין משותף אשר יכול לעניין את שניכם באותה מידה. חישבו יחד כיצד לשלב את העיסוק בתחום באופן שגרתי במהלך סדר היום המשפחתי שלכם. הקצו לכך משאבי זמן וכסף מתאימים. ההנאה מובטחת 🙂